Promowane

Siatkarskie zmagania o Puchar Prezydenta Miasta zakończone!

W minionym tygodniu po raz 27 miłośnicy siatkówki spotkali się na parkiecie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2, na dorocznym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice.

 Na starcie stanęło 16 drużyn z naszego miasta, reprezentujących lokalne firmy, stowarzyszenia czy grupy znajomych. Po trwających cztery dni eliminacjach grupowych wyłoniono finalistów, drużyny Stowarzyszenia Klubu Abstynenta, Brudexu, NZOZ-u Biozonu Familii oraz Rodziców SP2 Cybernet, obrońców zeszłorocznego tytułu. Piątkowy finał był niezwykle zacięty, a mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie, w finale zwyciężyła drużyna Brudexu, pokonując Stowarzyszenie Klub Abstynenta. Trzecie miejsce wywalczyli Rodzice SP2 Cybernet. MVP Turnieju został Wojciech Ilnicki z drużyny Brudexu, a najlepszą wśród pań wybrana została Katarzyna Słodczyk, grająca w ekipie Stowarzyszenia KA. Finaliści odebrali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe z rąk Prezydenta Miasta Świętochłowice, pana Daniela Begera. Tegoroczny turniej był rozgrywany na niezwykle wysokim, sportowym poziomie, niektóre mecze nie ustępowały meczom II ligi – podsumowuje organizator Turnieju, dyrektor SP2, pan Marek Reich. Tradycyjnie, meczom przyglądało się wielu kibiców, na parkiecie królowała sportowa, zdrowa rywalizacja, a zawodnicy cieszyli się z gry i możliwości zmierzenia swoich sił z innymi – dodał. Wszystkie mecze tradycyjnie sędziował świętochłowiczanin, pan Marcin Weiner, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.
Sponsorami Turnieju byli Prezydent Miasta Świętochłowice, pan Daniel Beger, Świętochłowicko-Chorzowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., Wapps, Autoserwis Bosiacki, Meble Perfekt i Luxma. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia, nauczycielom SP2, zawodnikom UKS Dwójka Świętochłowice i ich rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy przez ten tydzień mogli wspólnie cieszyć się siatkówką. Gratuluję wszystkim zawodnikom i już zapraszam na kolejny Turniej, za rok! – podsumowuje pan dyrektor SP2.