Z życia szkoły

„Obraz i dźwięk – magiczne składniki filmowego eliksiru”

25 listopada klasy drugie miały okazję poznać piękną siedzibę NOSPR w Katowicach i uczestniczyć w interdyscyplinarnym koncercie Zespołu Instrumentów Dętych POSM II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod dyrekcja Tomasza  Soswy.

Przenosząc się w dźwiękowy świat kinematografii, dzieci odkrywały czym jest muzyka filmowa, jaką pełni rolę i czy może istnieć film bez muzyki. Magicznym wehikułem czasu odbyły podróż, rozpoczynając w czasach filmu niemego, lądując w świecie, w którym nie wyobrażamy sobie filmowej uczty bez najwyższej jakości ścieżki dźwiękowej, która na długo po zakończeniu projekcji i po zejściu filmu z ekranów, żyje własnym życiem, Oprócz znanych motywów z uwielbianych przez dzieci filmów animowanych, zabrzmiały tematy wielkich produkcji filmowych. Na zakończenie spotkania zostały zaprezentowane poszczególne instrumenty i ich brzmienie. To była wspaniała lekcja muzyki!!!