Multimedia

Zakochani w bieganiu są wśród nas!

W miniony weekend na katowickiej Dolinie Trzech Stawów pojawili się zakochani... w bieganiu i aktywnym stylu życia. Odbywał się tam, już po raz dziewiąty, walentynkowy bieg Parkowe Hercklekoty.

W przeprowadzeniu biegu pomagali wolontariusze ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2. Do ich zadań należało zabezpieczanie trasy biegu, dla ponad 600 startujących biegaczy i zawodników nordic walking, praca w depozycie i biurze zawodów. Udział w wolontariacie bardzo mi się podobał, wszystko było dobrze zorganizowane, każdy z nas otrzymał certyfikat i zestaw gadżetów od organizatorów – podsumowywał Maks Walas, uczeń klasy ósmej SP 2. Nasi uczniowie kolejny raz nie zawiedli, poświęcając swój wolny, weekendowy czas, dzięki nim impreza mogła przebiegać w bezpieczny sposób – mówił po biegu dyrektor świętochłowickiej SP2, pan Marek Reich. Podoba mi się, że ich udział w wolontariatach to nie tylko chęć zdobycia kolejnych punktów z zachowania, ale przede wszystkim chęć pomocy i pracy na rzecz innych – podkreśla pan dyrektor. Wszystkim wolontariuszom bardzo dziękujemy i gratulujemy wzorowej postawy!