Z życia szkoły

WYRUSZAMY W PODRÓŻ

Uczniowie klas I - III  rozpoczynają pracę z Międzynarodowym Projektem Edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ – Lekturki spod chmurki – EDYCJA IV”.

Uczniowie klas I – III  rozpoczynają pracę z Międzynarodowym Projektem Edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ – Lekturki spod chmurki – EDYCJA IV”. Projekt ten zakłada kreatywną pracę z lekturą, skoncentrowaną na nauczaniu poprzez zabawę i aktywne działanie.
Celem projektu jest między innymi rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Tegoroczna edycja projektu jest pod hasłem – „Podróżowanie przez czytanie”, dlatego też uczniowie podczas jego realizacji zgłębiają wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, o których będzie mowa w czytanych tekstach, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.

Projekt składa się z trzech MODUŁÓW:
I MODUŁ od 03.10.2022r. do 31.12.2022r.
PODRÓŻE PO POLSCE
II MODUŁ od 01.01.2023r. do 31.03.2023r.
PODRÓŻE PO EUROPIE
III MODUŁ od 01.04.2023r. do 31.05.2023r.
PODRÓŻE PO ŚWIECIE