Multimedia

Wycieczka klas 6 do Planetarium Śląskiego w Chorzowie.

24 styczna, klasy 6 uczestniczyły w wycieczce do Planetarium Śląskiego w Chorzowie.

Podczas dwugodzinnych zajęć dydaktycznych uczniowie mieli możliwość utrwalić i uzupełnić wiedzę na temat orientacji na sferze niebieskiej, teorii heliocentrycznej M. Kopernika oraz ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi i ich skutkach. Przy tej okazji mieli również możliwość poznać gwiazdy i gwiazdozbiory oraz odbyć podróż w odległe miejsca naszej Galaktyki, a wszystko to z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia – Planetarium. Spotkanie, w profesjonalny sposób poprowadził Pan Damian Dąbrowski, były nauczyciel geografii, który pracował w naszej placówce, a dla wielu z nas osoba znana z niemal 100% sprawdzalności prognoz pogody.
Dziękujemy Panie Damianie za ciekawą lekcje w Planetarium Śląskim.