Multimedia

Wielki sukces piłkarek nożnych z SP2!

Ogromny sukces odniosły uczennice świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2, które w zeszłotygodniowym Finale Igrzysk Dzieci Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w mini piłce nożnej, zdobyły brązowe medale!

Nasze panie kolejno wygrywały zawody na szczeblu miejskim, rejonowym oraz półfinał wojewódzki, pokonując rywalki z całego Śląska! Ostatecznie, w turnieju finałowym, rozegranym w Sosnowcu, zajęły trzecie miejsce. To ogromny sukces szkolnej drużyny, pierwszy tak wysoki wynik w tej dyscyplinie w historii naszej szkoły – komentuje dyrektor SP 2, pan Marek Reich. Dziewczęta w finale zagrały bez dwóch czołowych zawodniczek, więc w osłabionym składzie, a i tak potrafiły wywalczyć medal – podkreśla pan dyrektor. W tym samym czasie, co finał wojewódzki, odbywały się bowiem Mistrzostwa Polski U-13, w których udział brała nasza najlepsza zawodniczka, Laura Kosno – relacjonuje pan dyrektor. Organizację finału wojewódzkiego w tym samym czasie, co Mistrzostwa Polski, uważam za koszmarny błąd organizatorów, eliminujący z zawodów najlepsze zawodniczki – dodaje. Warto wspomnieć, że Laura wraz z koleżankami z UKKS Katowice wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski U-13. Mimo tego dziewczętom udało się zdobyć trzecie miejsce, przegrywając o wejście do najlepszej dwójki turnieju tylko 1:2 z drużyną z Sosnowca. Mam nadzieję, że w przyszłym roku dziewczęta pokażą swoją siłę i umiejętności, a tegorocznego sukcesu z całego serca im gratuluję! – podsumowuje pan dyrektor. Brawo dziewczęta!!!