Multimedia

Uczniowie SP2 na wycieczce w Beskidzie Żywieckim

Młodzi sportowcy z klasy 7as świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 spędzili trzy dni, przemierzając beskidzkie szlaki. Bazą uczniów było schronisko na Przegibku, dokąd w pierwszy dzień dotarli z Rycerki, szlakiem przez Młodą Horę.

W kolejny dzień grupa wybrała się szlakiem do bacówki na Hali Rycerzowej, podziwiając przy okazji niezwykłe widoki na odległe pasmo Tatr. W ostatni dzień grupa zeszła do Soli, skąd pociągiem wrócili do Świętochłowic. W ciągu trzech dni młodzi ludzie przeszli prawie 40 km, podziwiając różne oblicza Beskidów – od mglistych, przez skąpane w październikowym słońcu, mieniące się pięknymi, jesiennymi barwami. Wieczory w schronisku, wspólnie spędzony czas, pieczenie kiełbasek na ognisku – to wszystko z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów. To następnym razem wybieramy się na Rysy? – żartował po powrocie Szymon Michalczuk. Miłość do gór już na dobre zakiełkowała w sercach młodych świętochłowiczan, także…do zobaczenia na szlaku!