Multimedia

Sukcesy uczniów SP2 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Koniec roku dla uczniów świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 obfitował w sportowe emocje.

W finałach wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej o najwyższe laury w piłce nożnej walczyły dziewczęta, a w siatkówce plażowej chłopcy. Reprezentantki SP2 dopiero w walce o złote medale napotkały opór i zostały pokonane przez piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Kamesznicy, zdobywając tym samym srebrne medale. Nasi siatkarze natomiast, po bardzo dobrym turnieju, ostatecznie uplasowali się na piątej pozycji w województwie. W naszej szkole od wielu lat bardzo poważnie traktujemy sport, tworzymy klasy sportowe, bierzemy udział we współzawodnictwie miejskim i regionalnym – podkreśla dyrektor SP2, pan Marek Reich. Jesteśmy dumni z sukcesów, jakie odnoszą nasi uczniowie, cieszą nas zwycięstwa, ale też sam udział w zawodach i sportowej rywalizacji – dodaje. Wszystkim uczniom SP2 serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!