Multimedia

Siatkarskie zmagania o Puchar Prezydenta.

Po raz dwudziesty ósmy miłośnicy siatkówki z naszego miasta i miast ościennych spotkali się na parkiecie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2, aby walczyć o Puchar Prezydenta Miasta. Do siatkarskiego boju stanęło szesnaście drużyn, reprezentujących stowarzyszenia, zakłady pracy czy grupy znajomych.

Po czterech dniach eliminacji, w piątkowym finale, zameldowały się zespoły Rodziców SP 2 Cybernet, Luxmy, Stowarzyszenia Klubu Abstynenta oraz WAPPS-u. Po bardzo zaciętych i emocjonujących pojedynkach Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice, z rąk fundatora, pana Daniela Begera, odebrali zawodnicy drużyny Rodziców SP2 Cybernet, którzy pokonali zespół Luxmy. Trzecie miejsce przypadło siatkarzom Stowarzyszenia Klubu Abstynenta, a czwarte drużynie WAPPS-u. Sędzia główny zawodów, pan Marcin Weiner, wręczył także statuetki dla wyróżniających się zawodniczki i zawodnika. MVP Turnieju zostali pani Patrycja Piekacz (WAPPS) oraz Mateusz Grycman (Rodzice SP2 Cybernet).

Z roku na rok poziom sportowy Turnieju jest coraz wyższy, cieszy ogromne zainteresowanie udziałem w zawodach, zarówno ze strony zawodników, jak i kibiców – mówi organizator Turnieju, dyrektor SP2, pan Marek Reich. Skłania to oczywiście do podjęcia decyzji o zorganizowaniu kolejnej, 29. edycji Turnieju – dodaje.

Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach, we współpracy z UKS Dwójka Świętochłowice. Sponsorami Turnieju byli: Prezydent Miasta Świętochłowice, pan Daniel Beger, Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o., oraz firmy Cybernet, WAPPS, Autoserwis Bosiacki i Luxma.