Multimedia

Rodzinne zmagania pod siatką

Już po raz trzeci, na zakończenie sezonu Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Świętochłowice, działający przy Szkole Podstawowej nr 2, zaprosił swoich zawodników, wraz z rodzicami, do rywalizacji w Rodzinnym Turnieju Dwójek. Na starcie stanęło 16 drużyn. Rywalizacja była niezwykle zacięta, i po ponad pięciu godzinach udało się wyłonić zwycięzców.

W finale spotkali się zeszłoroczni finaliści: obrońcy tytułu, drużyna Mazurów, czyli Amanda z tatą Marcinem, oraz drużyna Bigosińskich, czyli Dawid z mamą Moniką. Mecz finałowy był niezwykle zacięty, drużyna Bigosińskich ostatecznie pokonała Mazurów w tie breaku i zrewanżowała się za zeszłoroczną porażkę. Trzecie miejsce przypadło Zozolom, czyli Oliwii Pampuch i Adamowi Hibnerowi, a czwarte drużynie Lorenców, czyli Wiktorowi i jego mamie Marcie. Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek i pamiątkowy dyplom, a finaliści karty upominkowe na sprzęt sportowy. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w Turnieju – mówi pani Monika Bigosińska. Wspaniała atmosfera, świetna zabawa i sportowa rywalizacja sprawia, że za rok znów będziemy chcieli przystąpić do walki. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej! – podsumowuje zwyciężczyni. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało nam się zorganizować Turniej, do sportowej zabawy przystąpiły dwa pokolenia miłośników siatkówki. Wszyscy świetnie się bawili i rywalizowali na naprawdę wysokim poziomie – komentuje prezes UKS Dwójka, pan Marek Reich. To doskonała promocja siatkówki i naszego uczniowskiego Klubu – dodaje pan prezes. Kolejna edycja na pewno za rok!