Multimedia

Uczniowie SP2 wypoczywali nad Bałtykiem

Uczniowie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2, członkowie UKS Dwójka Świętochłowice, spędzili 10 dni nad Bałtykiem. Podczas zorganizowanego w Niechorzu obozu, młodzi sportowcy nie tylko doskonalili swoje umiejętności siatkarskie, ale także aktywnie wypoczywali i zwiedzali.

W codziennym planie obozowych zajęć nie brakło miejsca na plażowanie i kąpiele morskie, zajęcia na basenie, spacery czy zachody słońca na plaży. Uczniowie odbyli także wycieczkę do Świnoujścia, gdzie zwiedzili Fort Gerharda, najwyższą w Polsce latarnię morską i Podziemne Miasto na wyspie Wolin. Podczas zajęć na pobliskim poligonie wszyscy przeżyli militarną przygodę. Młodzi ludzie odwiedzili także Muzeum Rybołóstwa Morskiego w Niechorzu. Na wieczornych warsztatach każdy wykonał pamiątkową, wakacyjną torbę, wykorzystując swoje talenty plastyczne. Na zakończenie obozu, na plaży, odbył się festiwal kolorów. Pogoda i humory dopisywały przez całe dziesięć dni! Najbardziej podobały nam się codzienne zajęcia na basenie i wycieczka na poligon – mówiły Michalina i Kasia, uczennice piątej klasy sportowej. Udało nam się zrealizować wszystkie punkty obozowego programu, solidnie potrenowaliśmy, atrakcji nie brakowało, i, co najważniejsze, mieliśmy piękną pogodę – wymienia dyrektor SP2, pan Marek Reich. Myślę, że nasi uczniowie mieli świetne wakacje! – dodaje.