Multimedia

Uczniowie SP2 uczestniczyli w obozie narciarskim.

Uczniowie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 spędzili miniony tydzień na obozie narciarskim w Zwardoniu. Choć aura przypominała kalendarzową wiosnę, na stoku wciąż można było poszusować. Ponad 40-osobowa grupa młodych amatorów sportów zimowych doskonaliła swoje umiejętności narciarskie pod okiem instruktorów, nauczycieli wychowania fizycznego SP2.

Spora grupa stawiała na nartach pierwsze kroki. Pod koniec tygodnia ich postępy były imponujące, a początkujący narciarze z dużą pewnością i zaangażowaniem zjeżdżali z samego szczytu. Wyjątkowy dzień, jakim był 29 lutego, uczniowie uczcili zjazdami w zabawnych przebraniach, nie brakowało śmiechu i świetnej zabawy. Ale obóz zimowy to nie tylko atrakcje na stoku, na uczniów czekały także spacery po okolicy, ognisko z pieczeniem kiełbasek, czas spędzony na graniu w piłkarzyki, bilarda i ping ponga oraz zajęcia artystyczne. Wyjazd zakończył się zabawą w tyskim Parku Wodnym. Obóz był bardzo udany, zrealizowaliśmy wszystkie cele szkoleniowe – mówi dyrektor SP2, pan Marek Reich. Najbardziej cieszą postępy w jeździe na nartach, uśmiechy naszych młodych narciarzy oraz chęć udziału w kolejnym obozie za rok – dodaje.